Logopeda: mgr Katarzyna Szewczyk

wtorek 10:00 - 13:00

czwartek 10:00 - 12:00

Istnieje możliwość umówienia na indywidualne konsultacje logopedyczne w godzinach dopołudniowych lub popołudniowych w zależności od potrzeb i możliwości zarówno rodziców jak i logopedy.

Drodzy Rodzice!

Pomocą logopedyczną objęte są wszystkie dzieci w przedszkolu.

Na początku każdego roku szkolnego, prowadzone są przesiewowe badania mowy wszystkich dzieci. Następnie dzieci zakwalifikowane na terapię (informacja u logopedy lub u nauczycieli grup) po pisemnym wyrażeniu zgody rodziców biorą udział w indywidualnych zajęciach logopedycznych (w grupach maksymalnie cztero-osobowych).  Dzieci uczęszczające na zajęcia przynoszą ze sobą zeszyty ćwiczeń (60 kartek w kratkę), w których prowadzę korespondencję z rodzicami oraz wklejam materiały służące do utrwalania prawidłowej wymowy w domu.

Proszę, by dzieci przynosiły zeszyty w dniu indywidualnych zajęć logopedycznych (informacja o dniu zajęć wyznaczonym dla danej grupy dostępna bedzie u nauczycieli i logopedy) w pozostałe dni zeszyt powinien być w domu, aby rodzice mogli wykonywać z dzieckiem zalecone ćwiczenia.

Terapia logopedyczna powinna obejmować nie tylko zajęcia w przedszkolu, ale również intensywną współpracę z rodzicem i nauczycielem dziecka. Tylko wspólne działanie na rzecz rozwoju mowy dziecka przynosi trwałe efekty!