11.11.1918 - 11.11.2018

Znalezione obrazy dla zapytania flaga polski 1918       PAMIĘTAMY

"Tym, co padli za Ojczyznę, hołd wdzięczności dziś składamy.

A my przedszkolacy dumę w sercach mamy".

11 listopada 1918r. był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków.

Tego dnia po 123 latach niewoli narodowej odzyskaliśmy niepodległość.

W tym roku obchodzimy 100- lecie odzyskania niepodległości.

Obchody tego ważnego dla każdego Polaka święta rozpoczęliśmy juz od początku roku szkolnego przystępując do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego

"Piękna Nasza Polska Cała"

Midzynarodowy-Projekt-Edukacyjny-Pikna-Nasza-Polska-Caa.jpg

Kolejnym etapem świętowania 100 -lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości był udział w ogólnoposkiej akcji mającej na celu upamiętnienia bohaterów dzięki którym jesteśmy wolni.

Przedszkolacy wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji: "BohaterON" - Wyślij kartkę do Powstańca - przedszkolaki powiedziały "dziękuję" Powstańcom Warszawskim, wysyłając bezpłatną kartkę

BohaterOn--kartka-do-Powstaca-2.jpgBohaterOn--kartka-do-Powstaca-3-1.jpgBohaterOn--kartka-do-Powstaca-3-2.jpg

Wykorzystując piękną jesienną pogodę, razem z naszymi Paniami  świętowaliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości tworząc żywą, biało -czerwoną flagę w naszym ogrodzie przedszkolnym.

Zywa-flaga-1.jpgZywa-flaga-2.jpg

Zachecając przedszkolaków do hucznego obchodzenia okrągłej rocznicy niepodległości zaprosiliśmy naszych rodziców i dzieci do rodzinnego konkursu plastycznego pod tytułem "Pocztówka na 100 lat -moja Niepodległa".

Konkurs cieszył się powodzeniem a wykonane prace zaskoczyły nas wszystkich.

ogoszenie.pngPocztowka-na-100-lat.jpg

Przygotowując się do uroczystego apelu przewidzianego na dzień 09.11.2018r. nasi przedszkolacy wraz

z nauczycielami wykonywali kotyliony w barwach narodowych.

kotyliony-1.jpgkotyliony-2.jpgkotyliony3.jpg

W dniu 26 października 2018r. w ramach obchodów naszej setniej rocznicy odzyskania niepodległości starsze grupy wybrały sie na wycieckę do schronu bojowego w Bytomiu.

bunkry-2.jpegbunkry-3-2.jpegbunkry-4.jpgbunkry-5.jpgbunkry-6.jpegbunkry-7-1.jpegbunkry-7-2.jpegbunkry-7-2.jpgbunkry-8.jpegbunkry.jpeg

Na 100 - lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszym ogrodzie posadziliśmy drzewo przy którym umiejscowiona została pamiątkowa tabliczka.

Sadzenie-drzewa-1.jpgSadzenie-drzewa-2.jpgSadzenie-drzewa-3.jpgSadzenie-drzewa-4.jpgSadzenie-drzewa.jpg

Święto Niepodległości to również świetna okazja do wykazania swoich umiejętności plastycznych.

Najmłodsza grupa przedszkolna wykonała pracę zbiorową, która przedstawia orła znajdujacego się na czewronym tle.

Praca-plastyczna--Godo.jpegPraca-plastyczna--Godo.jpg

9.11.2018r. obchodziliśmy  Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się aby uroczyście świętować. Słowem, piosenką i tańcem oddały szacunek symbolom narodowym, symbolem walki o wolność i zwycięstwo oraz miłości do ojczyzny.

apel--2.jpegapel-1.jpegapel-2.jpegapel.jpeg

W tym uroczystym dniu o godz. 11.11 wszystkie przedszkolaki wraz z całym personelem przedszkolnym odśpiewały 4 zwrotki hymnu narodowego.

Hymn.jpeg

Nasze uroczyste obchody w tym dniu zakończylismy pokazem mody patriotycznej.

Moda-patriotyczna.jpeg

Pokaz rozpoczął kolega z grupy starszej w stroju Bożogrobca.

Bozogrobca.jpeg

Na czerwonym dywanie pokazali się przedstawiciele najmłodszej grupy w strojach w kolorze biało -czerwonym.

Moda-patriotyczna-1.jpegModa-patriotyczna-3.jpegModa-patriotyczna-4.jpegModa-patriotyczna-5.jpegModa-patriotyczna-6.jpegModa-patriotyczna.jpegModa-patrityczna.jpeg

Pokaz zakończyły koleżanki i koledzy z grupy starszej, którzy wystąpili w naszych śląskich strojach regionalnych.

Strj-lski.jpeg

Pamiętajmy.

Patriotyzm trzeba w narodzie pielęgnować i to jest zadanie dla nas wszystkich.